Spoľahlivý menič napätia pre vašu domácnosť, auto či chatu

Na čo slúži menič napätia

Na úvod trochu teórie. Menič napätia je malé, ale mimoriadne šikovné zariadenie. Pomocou akumulátora je schopné vytvoriť zdroj elektriny (akým je napríklad štandardná elektrická zásuvka). Menič napätia funguje tak, že z jednosmerného napätia akumulátora (12/24 V) vytvorí striedavé napätie (230 V) – vtedy hovoríme o tzv. invertoroch napätia. Ak dochádza k zmene striedavého napätia na jednosmerné, tak ide o konvertory napätia. Menič napätia sa teda postará o prístup k elektrickej energii vždy, keď ju budete potrebovať.

Aj preto je štandardnou súčasťou osobných aj nákladných áut, záhrad, chát, karavanov, plachetníc či rybárskych člnov. Menič napätia sa osvedčil aj ako núdzový zdroj energie pre zariadenia, ktoré si vyžadujú nepretržité napájanie, napríklad ako záložný zdroj pre kotol, čerpadlá či pece.

Menič napätia vyberajte účelovo

Je zrejmé, že menič napätia výrazným spôsobom prispieva k vášmu komfortu. Postará sa, aby ste si notebook mohli dobiť aj v aute, príp. ak dovolenkujete v karavane, tak si kedykoľvek môžete uvariť čerstvú kávu. Nezabúdajte, že menič napätia sa vyberá podľa dvoch aspektov – kde ho budete napájať a čo naň budete napájať. Ak potrebujete pomoc pri výbere, neváhajte nás kontaktovať.

Radi zodpovieme na otázky a poradíme najlepší menič napätia vzhľadom na vaše individuálne požiadavky a možnosti. Všeobecné odporúčanie znie, aby ste si vždy pred kúpou aspoň približne zrátali celkový výkon spotrebičov, ktoré chcete na menič napätia napojiť. Dôvod je prostý – preťaženie skracuje jeho životnosť.

Široká ponuka meničov napätia

Na našom e-shope nájdete klasické i sínusové meniče napätia od overených výrobcov ATTE, GetFort a VoltPolska, a to vo vstupným aj výstupným napätím, a pulzným i trvalým výkonom. Niektoré modely sú dokonca vybavené USB portom.

Nezabúdajte, že menič napätia (konkrétne jeho výstup) obsahuje rovnaké napätie ako klasická elektrická zásuvka. Preto pozor na neodbornú manipuláciu či nepozornosť, ktoré môžu viesť k úrazom či dokonca požiarom spôsobeným elektrickým prúdom. Taktiež sa vyhýbajte prehratiu. Moderné meniče napätia sú štandardne vybavené viacerými ochrannými mechanizmami ako protiskratová a prepätová ochrana, indikácia slabej batérie a pod. Máme obrovské skladové zásoby (všetko potrebné pre váš alarmovýkamerový systém, IT zariadenia, multimédia, elektronika – trakčné batérie, elektrocentrály, nabíjačky, drony a i.)., a tak vám objednaný tovar dodáme čo najrýchlejšie. Samozrejmá je záruka.